
BURRIS OPTICS XTR III 5.5-30X56MM ILL SCRMIL
Original price was: $1,799.99.$1,499.99Current price is: $1,499.99.
Sale
Konus KonusPro M30 1X-4X24mm Riflescope – Engraved/ill Center Dot Reticlee
Original price was: $249.99.$217.99Current price is: $217.99.
6 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Delivering an impeccable and rewarding performance on countless types of hunt and even in the faintest light conditions the KonusPro M30 1X-4X24mm riflescope is especially suitable for shooting at close and medium distance or aiming at fast moving targets.
Looking for the best prices on Konus KonusPro M30 1X-4X24mm Riflescope – Engraved/ill Center Dot Reticlee by Konus? BlackBox Ballistics proudly serves Conroe with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
Best Prices in Conroe
Earn Rewards on Every Purchase.
Special Bundles & Firearm Packages Available.
Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 698156071847 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 7184 |
| Eye Relief | 3.90" |
| Length | 11.60" |
| Magnification | 1-4x |
| Model | KonusPro |
| Optic Coating | Fully Multi-Coated |
| Power | 1-4X |
| Product Type | Low Power Variable Optic |
| Reticle | Illuminated Mil-Dot |
| Shipping Weight | 1.63 |
Delivering an impeccable and rewarding performance on countless types of hunt and even in the faintest light conditions the KonusPro M30 1X-4X24mm riflescope is especially suitable for shooting at close and medium distance or aiming at fast moving targets.
Looking for the best prices on Konus KonusPro M30 1X-4X24mm Riflescope – Engraved/ill Center Dot Reticlee by Konus? BlackBox Ballistics proudly serves Conroe with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
Best Prices in Conroe
Earn Rewards on Every Purchase.
Special Bundles & Firearm Packages Available.
Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 698156071847 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 7184 |
| Eye Relief | 3.90" |
| Length | 11.60" |
| Magnification | 1-4x |
| Model | KonusPro |
| Optic Coating | Fully Multi-Coated |
| Power | 1-4X |
| Product Type | Low Power Variable Optic |
| Reticle | Illuminated Mil-Dot |
| Shipping Weight | 1.63 |
There are no reviews yet.



Reviews
There are no reviews yet.