
S&W 1911 PERFORMANCE CENTER – 45ACP 4.5″ TWO TONE G10 GRIPS
Original price was: $1,909.00.$1,833.99Current price is: $1,833.99.
Sale
KIMBER 2K11 STAINLESS TGT 9MM 10+1 OR
Original price was: $2,370.00.$2,003.98Current price is: $2,003.98.
Out of stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 669278350615 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 3500061 |
| Action | Single Action |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Finish | Coyote PVD |
| Barrel Length | 5" Coyote PVD Bull Barrel |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 + 1 |
| Model | 2K11 |
| Number of Magazines | 3 10 rd. |
| Package Height | 3.5 |
| Package Width | 9.9 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Safety | Ambidextrous Thumb |
| Shipping Weight | 4.65 |
| Sights | TAG Precision FiberLok 2 |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Slide Description | Lightening Cut/Optic Ready/Serrated |
| UPC | 669278350615 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 3500061 |
| Action | Single Action |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Finish | Coyote PVD |
| Barrel Length | 5" Coyote PVD Bull Barrel |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 + 1 |
| Model | 2K11 |
| Number of Magazines | 3 10 rd. |
| Package Height | 3.5 |
| Package Width | 9.9 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Safety | Ambidextrous Thumb |
| Shipping Weight | 4.65 |
| Sights | TAG Precision FiberLok 2 |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Slide Description | Lightening Cut/Optic Ready/Serrated |
There are no reviews yet.



Reviews
There are no reviews yet.