
S&W 1911 PERFORMANCE CENTER – SUB COMPACT 9MM 8-SHOT BLCK
Original price was: $1,619.00.$1,542.99Current price is: $1,542.99.
Sale
IWI – ISRAEL WEAPON INDUSTRIES MASADA OR 9MM POLY FDE 17+1 TB
Original price was: $535.00.$493.99Current price is: $493.99.
6 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 818004021958 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | M9ORP17TFD |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 4.1" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 17 + 1 |
| Length | 11.5 |
| Model | Masada |
| Number of Magazines | 2 17 rd. |
| Package Height | 2.5 |
| Package Width | 9.5 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10 |
| Safety | Trigger |
| Shipping Weight | 2.75 |
| Sights | 3-Dot |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
| UPC | 818004021958 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | M9ORP17TFD |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 4.1" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 17 + 1 |
| Length | 11.5 |
| Model | Masada |
| Number of Magazines | 2 17 rd. |
| Package Height | 2.5 |
| Package Width | 9.5 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10 |
| Safety | Trigger |
| Shipping Weight | 2.75 |
| Sights | 3-Dot |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
There are no reviews yet.



Reviews
There are no reviews yet.