
S&W 1911 PERFORMANCE CENTER – SUB COMPACT 9MM 8-SHOT BLCK
Original price was: $1,619.00.$1,542.99Current price is: $1,542.99.
Sale
Fusion XP Comp Black Handgun 9mm Luger 17rd Magazines(2) 4.6″ Barrel Optic Ready
Original price was: $1,449.00.$1,399.00Current price is: $1,399.00.
Out of stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Features:
Looking for the best prices on Fusion XP Comp Black Handgun 9mm Luger 17rd Magazines(2) 4.6″ Barrel Optic Ready by Fusion Firearms? BlackBox Ballistics proudly serves Conroe with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
Best Prices in Conroe
Earn Rewards on Every Purchase.
Special Bundles & Firearm Packages Available.
Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 789049493171 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | XP-COMP-9-BLK |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 4.6" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 17 |
| Length | 13.9500 |
| Magazine Included | 2 x 17-Round |
| Model | XP Comp |
| Number of Magazines | 2 |
| Product Type | Striker Fired |
| Safety | Ambidextrous Thumb |
| Shipping Weight | 5.3 |
| Sights | Fiber Optic Front Sight |
| Sights Type | FIXED |
| Slide Description | Optic Cut/Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (NJ) | NO DIRECT SHIP TO NEW JERSEY |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
Features:
Looking for the best prices on Fusion XP Comp Black Handgun 9mm Luger 17rd Magazines(2) 4.6″ Barrel Optic Ready by Fusion Firearms? BlackBox Ballistics proudly serves Conroe with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
Best Prices in Conroe
Earn Rewards on Every Purchase.
Special Bundles & Firearm Packages Available.
Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 789049493171 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | XP-COMP-9-BLK |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 4.6" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 17 |
| Length | 13.9500 |
| Magazine Included | 2 x 17-Round |
| Model | XP Comp |
| Number of Magazines | 2 |
| Product Type | Striker Fired |
| Safety | Ambidextrous Thumb |
| Shipping Weight | 5.3 |
| Sights | Fiber Optic Front Sight |
| Sights Type | FIXED |
| Slide Description | Optic Cut/Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (NJ) | NO DIRECT SHIP TO NEW JERSEY |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
There are no reviews yet.



Reviews
There are no reviews yet.