
GLFA AR15 PISTOL 223 WYLDE – 7.5″ NITRIDE BARREL BLK CHERRY
Original price was: $749.95.$664.95Current price is: $664.95.
Sale
FN SCAR 15P 300BLK FDE 30+1 BRACE
Original price was: $3,359.00.$3,345.99Current price is: $3,345.99.
5 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 845737020149 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 38-101887 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 7.5" |
| Caliber/Gauge | .300 AAC Blackout |
| Capacity | 30 |
| Model | Scar 15P |
| Number of Magazines | 1 30 rd. Steel |
| Package Height | 5.0 |
| Package Width | 15.25 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-7" |
| Safety | Ambidextrous |
| Shipping Weight | 15.0 |
| Sights | Flat Top |
| UPC | 845737020149 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 38-101887 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 7.5" |
| Caliber/Gauge | .300 AAC Blackout |
| Capacity | 30 |
| Model | Scar 15P |
| Number of Magazines | 1 30 rd. Steel |
| Package Height | 5.0 |
| Package Width | 15.25 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-7" |
| Safety | Ambidextrous |
| Shipping Weight | 15.0 |
| Sights | Flat Top |
There are no reviews yet.



Reviews
There are no reviews yet.