
S&W 41 22LR 5.5″ HB AS – 10SH-ATS-TS-DT BLUED WOOD
Original price was: $2,199.00.$2,143.99Current price is: $2,143.99.
Sale
FN REFLEX XL MRD 9MM LUGER – 2-10RD MAGS BLACK NO SAFETY
Original price was: $719.00.$599.00Current price is: $599.00.
Out of stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| PRODUCT SPECIFICATIONS: | ||
| Dimension | 2.65 X 8.40 X 11.30 | |
| Height | 2.6500 | |
| Width | 8.4000 | |
| Length | 11.3000 | |
| OPTIC FOOTPRINT | MULTIPLE | |
| CALIBER | 9MM LUGER | |
| TYPE ACTION FUNCTION | SEMI-AUTO | |
| GRIP MATERIAL | POLYMER | |
| FINISH | COLORED | |
| FRAME MATERIAL | POLYMER | |
| BARREL LENGTH IN INCHES | 3.3000 | |
| MAGAZINE CAPACITY | 10.0000 | |
| NUMBER OF MAGAZINES INCLUDED | 2.0000 | |
| AMBIDEXTROUS SAFETY | N | |
| DRILLED AND TAPPED | N | |
| TYPE OF SIGHTS | FIXED | |
| FRAME COLOR | BLACK | |
| SLIDE COLOR | BLACK | |
| WEIGHT IN OUNCES | 18.5000 | |
| OTHER FEATURES: | RED DOT READED MILLED SLIDE | |
| 2-10 ROUND MAGAZINES | ||
| FLUSH FIT MAGAZINE BASE PAD | ||
| RAIL MOUNT | ||
| TARGET CROWNED FOR ACCURACY | ||
| INTERNAL HAMMER SAO TRIGGER | ||
| 5LB TRIGGER PULL | ||
| REVERSIBLE MAGAZINE RELEASE | ||
| MICRO COMPACT | ||
| NO MANUAL SAFETY | ||
| NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA | ||
Looking for the best prices on FN REFLEX XL MRD 9MM LUGER – 2-10RD MAGS BLACK NO SAFETY by FN America / FN Herstal? BlackBox Ballistics proudly serves Conroe with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
Best Prices in Conroe
Earn Rewards on Every Purchase.
Special Bundles & Firearm Packages Available.
Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 845737019075 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 66101763 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 3.3000 |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 |
| Length | 11.3000 |
| Model | Reflex XL |
| Number of Magazines | 2 |
| Package Height | 2.5 |
| Package Width | 8.2 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Safety | No Manual |
| Shipping Weight | 2.6 |
| Sights | Fixed Night Sights |
| Sights Type | FIXED |
| Slide Description | Optic Cut/Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| PRODUCT SPECIFICATIONS: | ||
| Dimension | 2.65 X 8.40 X 11.30 | |
| Height | 2.6500 | |
| Width | 8.4000 | |
| Length | 11.3000 | |
| OPTIC FOOTPRINT | MULTIPLE | |
| CALIBER | 9MM LUGER | |
| TYPE ACTION FUNCTION | SEMI-AUTO | |
| GRIP MATERIAL | POLYMER | |
| FINISH | COLORED | |
| FRAME MATERIAL | POLYMER | |
| BARREL LENGTH IN INCHES | 3.3000 | |
| MAGAZINE CAPACITY | 10.0000 | |
| NUMBER OF MAGAZINES INCLUDED | 2.0000 | |
| AMBIDEXTROUS SAFETY | N | |
| DRILLED AND TAPPED | N | |
| TYPE OF SIGHTS | FIXED | |
| FRAME COLOR | BLACK | |
| SLIDE COLOR | BLACK | |
| WEIGHT IN OUNCES | 18.5000 | |
| OTHER FEATURES: | RED DOT READED MILLED SLIDE | |
| 2-10 ROUND MAGAZINES | ||
| FLUSH FIT MAGAZINE BASE PAD | ||
| RAIL MOUNT | ||
| TARGET CROWNED FOR ACCURACY | ||
| INTERNAL HAMMER SAO TRIGGER | ||
| 5LB TRIGGER PULL | ||
| REVERSIBLE MAGAZINE RELEASE | ||
| MICRO COMPACT | ||
| NO MANUAL SAFETY | ||
| NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA | ||
Looking for the best prices on FN REFLEX XL MRD 9MM LUGER – 2-10RD MAGS BLACK NO SAFETY by FN America / FN Herstal? BlackBox Ballistics proudly serves Conroe with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
Best Prices in Conroe
Earn Rewards on Every Purchase.
Special Bundles & Firearm Packages Available.
Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 845737019075 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 66101763 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 3.3000 |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 |
| Length | 11.3000 |
| Model | Reflex XL |
| Number of Magazines | 2 |
| Package Height | 2.5 |
| Package Width | 8.2 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Safety | No Manual |
| Shipping Weight | 2.6 |
| Sights | Fixed Night Sights |
| Sights Type | FIXED |
| Slide Description | Optic Cut/Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
There are no reviews yet.



Reviews
There are no reviews yet.