
SAVAGE AXIS XP 6.5CM 22″ – W/3-9X40 BLACK/BLACK
Original price was: $539.00.$446.99Current price is: $446.99.
Sale
CVA CASCADE SB 6.5CR TAC BLK 18″
Original price was: $799.00.$699.00Current price is: $699.00.
5 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 043125439010 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | CR3901R |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Finish | Graphite Black Cerakote |
| Barrel Length | 18" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 4 + 1 |
| Length | 45.8 |
| Model | Cascade |
| Number of Magazines | 1 4 rd. |
| Package Height | 2.8 |
| Package Width | 8.9 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-8 |
| Shipping Weight | 8.6 |
| Sights | None, Mount Included |
| Thread Pattern | 5/8"-24 tpi |
| Units per Box | 1 |
| UPC | 043125439010 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | CR3901R |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Finish | Graphite Black Cerakote |
| Barrel Length | 18" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 4 + 1 |
| Length | 45.8 |
| Model | Cascade |
| Number of Magazines | 1 4 rd. |
| Package Height | 2.8 |
| Package Width | 8.9 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-8 |
| Shipping Weight | 8.6 |
| Sights | None, Mount Included |
| Thread Pattern | 5/8"-24 tpi |
| Units per Box | 1 |
There are no reviews yet.



Reviews
There are no reviews yet.