
Savage Arms 25 Walking Varminter Rifle 17 Hornet 4/rd 22″ Barrel Black
Original price was: $719.00.$595.99Current price is: $595.99.
Sale
CHRISTENSEN ARMS EVOKE 7MMBC FDE/MOBL 16″ #
Original price was: $1,048.99.$998.99Current price is: $998.99.
Out of stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 840290527029 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 801-15038-00 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Length | 16.25" |
| Caliber/Gauge | 7MM Backcountry |
| Capacity | 4 + 1 |
| Number of Magazines | 1 4 rd. |
| Package Height | 4.0 |
| Package Width | 9.25 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-8" |
| Shipping Weight | 9.9 |
| UPC | 840290527029 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 801-15038-00 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Length | 16.25" |
| Caliber/Gauge | 7MM Backcountry |
| Capacity | 4 + 1 |
| Number of Magazines | 1 4 rd. |
| Package Height | 4.0 |
| Package Width | 9.25 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-8" |
| Shipping Weight | 9.9 |
There are no reviews yet.



Reviews
There are no reviews yet.