
SAVAGE 25LW VARMINTER-T 17HORN – 24″ ACU-TGR BLU/BRN LAM T-HOLE
Original price was: $1,049.00.$882.99Current price is: $882.99.
Sale
BERGARA STOKE 350LEG BK/SY 16″ 6+1 TB
Original price was: $999.99.$899.99Current price is: $899.99.
4 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 043125017454 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | B14S9514 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Length | 16.5" |
| Caliber/Gauge | .350 Legend |
| Capacity | 6 + 1 |
| Length | 50 |
| Model | B-14 Series |
| Number of Magazines | 1 6 rd. AICS |
| Package Height | 2.9 |
| Package Width | 8.9 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-16" |
| Shipping Weight | 7.95 |
| Sights | No |
| Youth Rifle | Yes |
| UPC | 043125017454 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | B14S9514 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Length | 16.5" |
| Caliber/Gauge | .350 Legend |
| Capacity | 6 + 1 |
| Length | 50 |
| Model | B-14 Series |
| Number of Magazines | 1 6 rd. AICS |
| Package Height | 2.9 |
| Package Width | 8.9 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-16" |
| Shipping Weight | 7.95 |
| Sights | No |
| Youth Rifle | Yes |
There are no reviews yet.



Reviews
There are no reviews yet.