BERGARA RIDGE WILDERNESS 7MAG GRAY
BERGARA RIDGE WILDERNESS 7MAG GRAY
Original price was: $1,099.99.$999.99Current price is: $999.99.
3 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 043125015184 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | B14LM507 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | SPORTING RIFLE |
| Barrel Length | 24 |
| Caliber/Gauge | 7mm Remington Magnum |
| Capacity | 3 |
| Length | 49.9000 |
| Model | B-14 Wilderness Series |
| Package Height | 2.9 |
| Package Width | 8.9 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:9.5" |
| Safety | Two-Position |
| Shipping Weight | 9.9 |
| Sights | No |
| UPC | 043125015184 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | B14LM507 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | SPORTING RIFLE |
| Barrel Length | 24 |
| Caliber/Gauge | 7mm Remington Magnum |
| Capacity | 3 |
| Length | 49.9000 |
| Model | B-14 Wilderness Series |
| Package Height | 2.9 |
| Package Width | 8.9 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:9.5" |
| Safety | Two-Position |
| Shipping Weight | 9.9 |
| Sights | No |
Reviews
There are no reviews yet.








Reviews
There are no reviews yet.