
SAVAGE AXIS XP 223 22″ – W/3-9X40 BLACK/BLACK
Original price was: $539.00.$455.99Current price is: $455.99.
Sale
Bergara B-14 Squared Crest Rifle 6.5 Creedmoor 3rd Magazine 20″ Barrel Sniper Grey Cerakote
Original price was: $1,899.99.$1,799.99Current price is: $1,799.99.
Out of stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Designed for the highest standard of mountain hunting adventures the B-14 Squared Crest is an ultralight high-performance rifle inspired to meet the needs of the most demanding backcountry hunters. This 100% carbon fiber stock is designed with industry leading technologies to withstand anything you throw at it.
Looking for the best prices on Bergara B-14 Squared Crest Rifle 6.5 Creedmoor 3rd Magazine 20″ Barrel Sniper Grey Cerakote by Bergara? BlackBox Ballistics proudly serves Conroe with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
Best Prices in Conroe
Earn Rewards on Every Purchase.
Special Bundles & Firearm Packages Available.
Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 043125016693 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | B14S752 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Finish | Sniper Gray Cerakote |
| Barrel Length | 20" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 5 + 1 |
| Length | 50.5 |
| Magazine Included | 1 x 3-Round |
| Model | Crest |
| Number of Magazines | 1 5 rd. AICS |
| Package Height | 2.8 |
| Package Width | 8.9 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-8" |
| Safety | Two-Position |
| Shipping Weight | 9.1 |
| Sights | No |
| Thread Pattern | 5/8"-24 tpi |
| Units per Box | 1 |
Designed for the highest standard of mountain hunting adventures the B-14 Squared Crest is an ultralight high-performance rifle inspired to meet the needs of the most demanding backcountry hunters. This 100% carbon fiber stock is designed with industry leading technologies to withstand anything you throw at it.
Looking for the best prices on Bergara B-14 Squared Crest Rifle 6.5 Creedmoor 3rd Magazine 20″ Barrel Sniper Grey Cerakote by Bergara? BlackBox Ballistics proudly serves Conroe with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
Best Prices in Conroe
Earn Rewards on Every Purchase.
Special Bundles & Firearm Packages Available.
Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 043125016693 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | B14S752 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Finish | Sniper Gray Cerakote |
| Barrel Length | 20" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 5 + 1 |
| Length | 50.5 |
| Magazine Included | 1 x 3-Round |
| Model | Crest |
| Number of Magazines | 1 5 rd. AICS |
| Package Height | 2.8 |
| Package Width | 8.9 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-8" |
| Safety | Two-Position |
| Shipping Weight | 9.1 |
| Sights | No |
| Thread Pattern | 5/8"-24 tpi |
| Units per Box | 1 |
There are no reviews yet.



Reviews
There are no reviews yet.