
BROWNING BAR MK3 243 WIN – 22″ SATIN NICKEL/GRII WALNUT
Original price was: $1,559.99.$1,359.99Current price is: $1,359.99.
Sale
US PALM STORM CAT4 5.56 BLK 30+1 16″
Original price was: $1,399.99.$1,299.99Current price is: $1,299.99.
30 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 787450951532 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | RI0001000-1-AA-N |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 16" |
| Caliber/Gauge | .223 REM/5.56 NATO |
| Capacity | 30 + 1 |
| Model | STORM CAT4 |
| Number of Magazines | 1 30 rd. |
| Product Type | AR |
| Rate of Twist | 1:7" |
| Safety | Ambidextrous |
| Sights | No Sights |
| Thread Pattern | 1/2"x28 |
| UPC | 787450951532 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | RI0001000-1-AA-N |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 16" |
| Caliber/Gauge | .223 REM/5.56 NATO |
| Capacity | 30 + 1 |
| Model | STORM CAT4 |
| Number of Magazines | 1 30 rd. |
| Product Type | AR |
| Rate of Twist | 1:7" |
| Safety | Ambidextrous |
| Sights | No Sights |
| Thread Pattern | 1/2"x28 |
There are no reviews yet.



Reviews
There are no reviews yet.